Seria 5D

poczatek1jpg [1600x480]

 

NOWOCZESNE CIĄGNIKI KOMPAKTOWE DEUTZ-FAHR.

Nowa gama modeli Serii 5D obejmuje siedem róznych ciagników w dwóch wersjach silnikowych. Modele 5060D / 5070D / 5080D / 5085D zostały wyposażone w sprawdzone jednostki napędowe SDF Serii 1000 spełniające wymogi normy emisji spalin Tier III. Modele 5090D / 5090.4 / 5100.4D wyposażono natomiast w nowe silniki SDF FARMotion, które spełniają wymogi normy emisji spalin Tier 4i. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i bogata oferta wersji modeli Serii 5D sprawiają, że ciągniki są wyjątkowo wszechstronne i uniwersalne. Bogactwo konfiguracji oznacza możliwość dostosowania modeli Serii 5D do potrzeb każdego użytkownika.

1png [500x403]

 

2png [796x490]

 

DWA RODZAJE SILNIKÓW.

Modele 5060D /  / 5070D / 5080D / 5085D  wyposażono w silniki SDF Serii 1000, które zapewniają wysoką moc i moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Optymalny przebieg krzywych charakterystyki znqajduje odzwierciedlenie w wyjatkowej łatwości eksploatacji ciągnika. Silnik oferuje pojemność jednego litra z pojedyńczego cylindra. Układ dodlotowy powietrza wyposazono w turbinę i Intercooler, co dodatkowo podnośi walory użytkowe silnika. Silniki Serii 1000 wyposazono w innowacyjny układ wtryskowy z pojedyńczymi pompami i wtryskiwaczami dla każdego z cylindrów. System pracuje z ciśnieniem maksymalnym sięgającym 1400 bar. Motor pozwala spełnić wymogi normy emisji spalin Tier 3.

DUŻA LICZBA PRZEŁOŻEŃ, PRECYZYJNE STEROWANIE.

Przekładnie mechaniczne bez półbiegów i skrzynie z pólbiegami pod obciązeniem Powershift montowane w modelach Serii 5D współpracują z mechanicznym (wersja LS) lub elektrohydraulicznym (wersja GS) rewersem kierunku jazdy Powershuttle. Wersja GS oferuje także w standardzie funkcję Stop&Go (pozwalającą na zatrzymanie ciągnika wyłącznie za pomocą pedału hamulca, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła w podłodze) oraz sprzęgło ComfortClutch z przyciskiem na dźwigni zmiany biegów, który umożliwia zmianę przełożenia bez konieczności używania pedału sprzęgła.


3jpg [796x490]

 

4jpg [796x490]

PRĘDKOŚCI EKONOMICZNE WOM.

Ciągniki Serii 5D dostępne z wałem tylnym WOM o prędkości 540 /540ECO / 1000 obr./min. Wykorzystanie prędkości ekonomicznej WOM pozwala na napęd maszyny aktywnej za pośrednictwem wałka ale przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika. Przekłada się to na zredukowane zużycie paliwa, zredukowany hałas i wibracje podczas pracy z maszyną. Napęd wałka uruchamiany jest za przycisku umieszczonego po prawej stronie fotela operatora i przekazywany jest poprzez wielotarczowe sprzęgło mokre. Ciągnik może być opcjonalnie wyposazony w podnośnik i WOM przedni o prędkości obrotowej 1000 obr./min.

WYDAJNY UKŁAD HYDRAULICZNY.

Modele Serii 5D wyposażono w wydajny układ hydrauliczny z pompą 54 l/min z dwoma lub trzema obwodami sterowanymi mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych na prawej konsoli ciągnika. Czytelne oznaczenia dźwgni ułatwiają korzystanie z układu hydraulicznego. Złacza hydrauliczne zgrupowano tuż nad podnośnikiem, ich umiejscownie ułatwia podłaczanie przewodów. Wszystkie wersje modeli Serii 5D wyposażono w złacza typu "push-pull" gwarantujące możliwość podłacząnia przewodów nawet pod ciśnieniem.

 

5png [796x490]

 

6jpg [796x490]

SKUTECZNY UKŁAD HAMULCOWY.

Modele Serii 5D wyposażono w pełni skuteczny układ hamulcowy z tarczami w kąpieli olejowej na czterech kołach w wyposażeniu standardowym. Układ doskonale sprawdza się nawet w najcięższych warunkach roboczych gwarantując pełne bezpieczeństwo. Hamulec postojowy sterowany klasyczną dźwignią zapewnia pewne zatrzymanie ciągnika. Dla zapewniania najlepszej trakcji w kazdych warunkach, modele Serii 5D wyposażono w blokadę mechanizmów róznicowych o pełnym 100% zacisku. Dodatkowo operator może dowolnie sterować napędem na cztery koła. Wszystko to przekłada się na pełną skuteczność działania w trudnym terenie.

KOMFORTOWA CZTERO-SŁUPKOWA KABINA OPERATORA.

Modele Serii 5D wyróżnia wyjątkowa stylistyka opracowana współnie z biurem projektowego Giugiaro Design, będąca wyznacznikiem w swojej klasie w zakresie ergonomii, komfortu i łatwości użytkowania. Nowa kabina na 4 słupkach oferuje najlepszą widoczność w kazdym z kierunków i pełną kontrolę nad otoczeniem ciągnika. Miejsce pracy operatora jest niezwykle funkcjonalne i wygodne. Do dyspozycji pozostaje komfortowy fotel z układem amortyzacji i dużym siedziskiem.

 

7jpg [796x490]

 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA.

HRT (Hydraulic Roller Tappets) – silniki Tier 3 - układ sterowany przez zawór elektromagnetyczny, który reguluje wtrysk paliwa do komory spalania. Podczas uruchamiania silnika, gdy olej jest zimny, układ nieznacznie zwiększa wznios zaworu w celu przyspieszenia czasu wtrysku, podnosząc efektywność pracy silnika w każdych warunkach atmosferycznych. Eliminuje to jednocześnie powstawanie białego dymu, typowego dla uruchamiania zimnego silnika diesela.

 

Rewers Powershuttle - Rewers elektro-hydrauliczny z wielotarczowym sprzęgłem mokrym, jedno sprzęgło dla kierunku jazdy do przodu i jedno do tyłu, regulacja szybkości reakcji pokrętłem na dźwigni zmiany kierunku jazdy pod kierownicą. Razem z rewersem elektro-hydraulicznym ciągnik oferuje funkcję Stop&Go umożliwiającą zatyrzymanie ciagnika przy użyciu pedału hamulca, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła.

 

PowerCore - Filtry powietrza PowerCore mają dużą wydajność i skuteczność działania. Filtr wykonano z nano-włókien, struktura bardzo skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia w powietrzu podawanym do komory spalania silnika. Obsługa sprowadza się do wystukania zanieczyszczeń i sprawdzenia filtra wskaźnikowego umieszczonego za filtrem głównym. Nie powinno się przedmuchiwać filtra PowerCore – może to uszkodzić strukturę filtra.


 

LS

Wersja wyposażenia LS obejmuje rewers mechaniczny, zsynchronizowany. Obok fotela operatora umieszczono dźwignię zmiany kierunku jazdy. Zmiana kierunku jazdy realizowana jest po zatrzymaniu ciągnika z wciśniętym pedałem sprzęgła.

GS

Wersja wyposażenia GS obejmuje rewers elektro-hydrauliczny Powershuttle. Dźwignię umieszczono na kolumnie kierownicy, tuż pod kołem kierownicy. Dodatkowo ciagnik z rewersem Powershuttle otrzymuje w standardzie funkcję Stop&Go do zatrzymania bez użycia pedału sprzęgła w podłodze oraz regulację czułości rewersu za pomocą pokrętła na jego dźwigni. Zmiana kierunku realizowana może być w trakcie jazdy z prędkością do 15 km/h.

 

sigpng [300x92] hrtpng [300x92] ukl4kolapng [300x92] docpng [300x92]

STOP & GO

System umożliwia zatrzymanie ciągnika przy użyciu pedału hamulca, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła. System sprawdza się doskonale w pracach wymagających częstego zatrzymywania - na przykład prace z ładowaczem czołowym.

HRT

Silnik wyposażono w innowacyjny układ hydraulicznie regulowanych popychaczy zaworów. System HRT działa w pełni automatycznie, eliminując koniczność okresowej regulacji luzów zaworowych.

UKŁAD HAMULCOWY NA 4 KOŁA

Ciągnik oferuje niezwykle sprawny i pewny układ hamuclwy z tarczami w kąpieli olejowej na wszystkich czterech kołach. Rozwiązanie to zapewnia najwyższe bezpieczeństwo operatora w każdych warunkach.

DOC

Układ oczyszczania spalin z katalizatorem utleniającym DOC (Diesel Oxidation Catalyst. Katalizator redukuje zawartość tlenków azotu i węglowodorów w spalinach. Układ w pełni bezobsługowy, którego okres eksploatacji obliczono na cały okres użytkowania ciągnika. Stosowany w modelach do 130KM.

sensepng [300x92] overpng [300x82] napedpng [300x92]  

REWERS ZE SPRZĘGŁAMI SENSE CLUTCH

Rewers elektrohydrauliczny Powershuttle ze sprzęgłami SenseClutch pozwla na zmianę kierunku jazdy pod obciążniem przy prędkości do 15 km/h. Układ wyposażono w wielotarczowe sprzęgła mokre oraz ukłąd elektronicznego sterowania. Rewers posiada także możliwość regulacji szybkości reakcji z pokrętłem na dźwigni.

OVERSPEED

Funckja umożliwia jazdę z maksymalną prędkością przy zredukowanych obrotach silnika. Rozwiazanie to pozwala na obniżenie prędkości obrotowej jednostki napędowej, a przez to ilości zużywanego paliwa, hałasu czy wibracji w trakcie jazdy. Overspeed to także duży komfort pracy operatora.

NAPĘD NA CZTERY KOŁA

Cztery koła napędowe to najlepsza trakcja nawet w najcięższym terenie. Napęd przedniej osi może być uruchamiany automatycznie przez funkcję ASM (jeśli ciągnika jest w ASM wyposażony) lub manualnie za pomocą dźwigni lub przycisku (w zależności od modelu i wyposażenia).

 

 

Broszura

broszura [300x424]
Przejdź do strony producenta

 

Savona Sp. z o.o.

Rudnik Szlachecki 59

23-212 Wilkołaz

Kontakt

Tel.: 081 821 57 03

Fax: 081 723 53 55

Specjalista ds. Sprzedaży

Paweł Frant

Tel.: 606 429 772

pawel.frant@savona.net.pl

Specjalista ds. Sprzedaży

Arkadiusz Mazur

Tel.: 604 797 389

arkadiusz.mazur@savona.net.pl

Specjalista ds. części zamiennych

Grzegorz Wiewiórka

Tel.: 728 808 354

serwis.maszyn@savona.net.pl

Wróć do góry

Savona Sp. z o. o.

Realizacja: IDcom.pl