Seria C7000

poczatekjpg [1600x480]

 

MOC , JAKOŚC I WYDAJNOŚĆ.

Nowoczesne rozwiązania techniczne i całkowicie nowy design. Nowa seria kombajnów DEUTZ-FAHR C7000 posiada nowoczesne wzornictwo opracowane wspólnie z biurem projektowym Giugiaro Design. Stylistyka jest wyrazem technologicznej dominacji marki DEUTZ-FAHR w klasie kombajnów zbożowych.  Marka jest gwarancją doskonałej wydajności w trakcie zbiorów oraz najwyższej jakości ziarna i słomy. Wszystko to poparte 100-letnim doświadczeniem i nieprzerwanym postępem w projektowaniu kombajnów przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR.

1png [500x403]

 

 

2jpg [796x490]

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE DLA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI.

Precyzyjne i czyste cięcie także przy dużej prędkości. Listwy tnące o wysokiej wydajności (standardowe szerokości od 4,20 m do 9,00 m) posiadają monolityczną, zwartą konstrukcję, solidne i niezawodne podzespoły z gwarancją długiego użytkowania, doskonałym rozmieszczeniem masy. Podajnik ślimakowy posiada dużą średnicę, a wyposażenie w szerokie spirale i palce podające ułożone spiralnie zapewnia stałe podawanie i transport masy. Wysoce skuteczny system, który już do momentu ścięcia rośliny przygotowuje ziarno do jego przemieszczenia oraz płynnej i precyzyjnej obróbki.

MOCNA KONSTRUKCJA, PRECYZYJNE STEROWANIE.

Nawet najdrobniejsze detale nowych modeli kombajnów Serii C7000 zostały precyzyjnie dopracowane: przenośnik pochyły wyposażono w trzy łańcuchy i listwy oraz rolki podporowe. Mocna konstrukcja przenośnika pozwala na prac ę kombajnu z szerokimi hederami. Napęd z podwójnym pasem klinowym (opcjonalnie do zbioru kukurydzy dostępny jest pas klinowy potrójny) zapewnia dużą wydajność przy zredukowanym hałasie i wibracjach. Pierwszy krok do uzyskania doskonałych wyników w trakcie żniw.

 

3jpg [796x490]

 

4jpg [796x490]

SKUTECZNY OMŁOT.

Specjalnie z myślą o kombajnach serii C7000, DEUTZ-FAHR opracował nowoczesny system omłotu, wyznaczający nowe standardy w tej klasie kombajnów. Solidny, niezawodny i niezwykle wydajny układ zapewnia delikatne młócenie ziarna. W efekcie uzyskano doskonałą jakość zbioru plonu. Ze względu na to, że duża część procesu oddzielania ziaren odbywa się już na klepisku, zredukowano odciążenie wytrząsaczy, co zwiększyło wydajność ogólną kombajnu.

WYDAJNY UKŁAD CZYSZCZENIA PLONU.

Podobnie jak system omłotu, również układ czyszczenia to konstrukcja opracowana przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR. Sita oferują niezwykle dużą powierzchnię, a wentylator turbinowy podaje strumień potrzebny do czyszczenia plonu. Kombajny zbożowe marki DEUTZ-FAHR oferują najlepsze parametry użytkowe w pracach z różnego rodzaju plonami. Oprócz wydaności modele Serii C7000 oferują też doskonały komfort pracy operatora.

 

5jpg [796x490]

 

 

6jpg [796x490]

POJEMNY ZBIORNIK ZIARNA, DŁUGA RURA WYŁADOWCZA.

Modele C7205 (z 5 wytrząsaczami) wyposażono w zbiornik na ziarno o pojemności 8500 litrów, natomiast modele C7206 (z 6 wytrząsaczami) mają zbiornik o pojemności 9500 litrów. Zbiornik napełniany jest przez podnośnik ślimakowy, minimalizujący uszkodzenia ziarna, jak również zapewniający optymalne rozłożenie zebranego plonu w zbiorniku. Napełnienie zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Dwa czujniki w zbiorniku aktywują kontrolkę oraz sygnał ostrzegawczy w kabinie, który informuje operatora o napełnieniu zbiornika.

ZINTEGROWANA SIECZKARNIA.

Zintegrowana sieczkarnia jest wyposażona w wirnik o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w 4 rzędach w modelach z 5 wytrząsaczami słomy lub o 60 ostrzach w modelach z 6 wytrząsaczami słomy. Ostrza są ząbkowane i zakrzywione.

Taka konfiguracja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listew tnących i który może być regulowany za pomocą ręcznie sterowanych deflektorów (opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ sterowania). Układ może zostać ustawiony na siekanie słomy lub kukurydzy poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych do młócenia cięższych plonów. Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania.

 

7jpg [796x490]

 

8jpg [796x490]

NAJLEPSZE  OSIĄGI, WYSOKA  MOC I MOMENT.

Silnik kombajnu zbożowego musi być nie tylko wystarczająco mocny, aby zapewnić zdolność operacyjną oraz osiągi, ale musi także sprostać działaniu dodatkowych i opcjonalnych narzędzi takich jak rozdrabniacz słomy, przystawka do kukurydzy, kosiarka itp.
Ponadto powinien wytwarzać taki zapas momentu obrotowego, który jest wystarczający do zapewnienia maksymalnej zdolności operacyjnej także w najtrudniejszych warunkach eksploatacji bez wpływu na prędkość zespołów młócących.
Nowe modele z gamy C7000 uzyskują niezrównane osiągi przy maksymalnym poszanowaniu środowiska.
Silnik Mercedes-Benz OM936 o poj. 7,7 l rozwija moc do 320 KM (340 KM z Overboost).

NAJWYŻSZEJ KLASY KOMFORT I ERGONOMIA.

Nowa kabina „Commander Cab V” została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej widoczności, umożliwieniu niczym niezakłóconej widoczności na heder oraz zaoferowaniu dużej przestrzeni, wygody i ergonomii – potwierdzając tym samym siłe marki DEUTZ-FAHR. Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane z zastosowaniem nowej kolorystyki, przyjemnych w dotyku materiałów. Duży, dający pewne oparcie i w pełni regulowany fotel operatora (dostępny w wersji z amortyzacją pneumatyczną lub mechaniczną) stanowi doskonałe uzupełnienie innowacyjnej kabiny. Do doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach przyczynia się również kolumna kierownicy z układem regulacji. Koło kierownicy pokryte jest materiałem antypoślizgowym, a jej kształt gwarantuje pewny chwyt. Układ klimatyzacji pozwala operatorowi na dostosowanie temperatury i recyrkulacji powietrza oraz na zachowanie komfortu. Wysokiej jakości wykończenie nadaje kabinie Commander Cab V najwyższej klasy elegancji.

 

9jpg [796x490]

 

Broszura

broszurapng [300x424]

Przejdź do strony producenta

Seria C7000

Savona Sp. z o.o.

Rudnik Szlachecki 59

23-212 Wilkołaz

Kontakt

Tel.: 081 821 57 03

Fax: 081 723 53 55

Specjalista ds. Sprzedaży

Paweł Frant

Tel.: 606 429 772

pawel.frant@savona.net.pl

Specjalista ds. Sprzedaży

Arkadiusz Mazur

Tel.: 604 797 389

arkadiusz.mazur@savona.net.pl

Specjalista ds. części zamiennych

Grzegorz Wiewiórka

Tel.: 728 808 354

serwis.maszyn@savona.net.pl

Wróć do góry

Savona Sp. z o. o.

Realizacja: IDcom.pl